Výcviková platforma pro záchrannou službu

Inspirativní lidé z ČVUT FEL nás požádali o pomoc s vývojem a dokončením celkem robustního informačního systému. V té době byly vztahy s původními vývojáři “nahnuté” a my měli za úkol do projektu vstoupit, zorientovat se a dotáhnout ho do úspěšného konce. Nebo se o to aspoň pokusit. Tuto výzvu jsme přijali i proto, že jsme tušili, že projekt v prostředí záchranné služby bude velice zajímavý. A taky že byl!

SmartGIS: programování

Technologie: Node.js, Vue.js, GitLab

14 dní na startu

Dva týdny jsme potřebovali na seznámení se s klientem, navnímání problematiky a získání orientace v technologickém zázemí projektu.

Vyšší desítky úkolů v backlogu

Informační systém je webová aplikace typu klient/server a my řešili úkoly týkající se frontendové i backendové části. Protože na projektu pracovalo více lidí, bylo potřeba dodržovat pravidla při odevzdávání zdrojových kódů nebo vytváření nových buildů. Přirozenou součástí naší práce je komentování zdrojových kódů a koncepční přístup ke všem procesům týkajících se developmentu.

5 měsíců na příjmu

Čas byl nepřítel i tohoto projektu a proto bylo nutné na podněty klienta reagovat operativně, proaktivně hledat řešení v kontextu vyvinutého software jinými programátory a dodat vyřešený úkol. Díky moderním komunikačním technologiím ani nevadilo, že mezi Prahou a Olomoucí je celkem velká vzdálenost a ve vzduchu COVID-19.

Díky našim zkušenostem jsme zkrátka byli schopni řešit konflikty v aplikaci, kterou jsme převzali, a pokud se někde něco rozbilo v důsledku nahrání nových úprav (kýmkoliv), tak jsme to zprovoznili. A výsledek? Aplikace zákazníkovi běží, funguje. Mohl se na nás spolehnout.

A co vaše projekty a aplikace?

Rádi byste cítili skutečnou oporu ze strany vývojářů software? Už nechcete poslouchat ironické narážky pohodlných programátorů, kterým se pak ani nedovoláte, když je nejvíc potřebujete? Nebo už máte dost proplácení hodin práce vývojářů, kterým je jedno, jestli vaše aplikace běží nebo ne?

Pro konzultaci nám napište na jindacek@smartgis.cz , nebo zavolejte na +420 774 152 093.

SmartGIS s.r.o.
Tovární 42A
779 00 Olomouc
IČO 27835421
DIČ CZ27835421

Společnost byla zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě v oddílu C, vložce číslo 43166.

© SmartGIS 2021

Created by MARTINSAVEL.COM

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.