Mobilní aplikace MAD Třebíč

Mobilní aplikace pro vizualizaci poloh vozidel veřejné dopravy, aktuální odjezdy, zpoždění, výluky a dopravní omezení. Zadavatelem byl moderně uvažující odbor dopravy na radnici v Třebíči.

SmartGIS: mobilní aplikace, webová administrace, API pro data z dispečinku (kompletní dodávka a servis)
Technologie: Android, Nette, PHP, HTML, PostgreSQL, Google Maps, OpenStreetMap

Cílová skupina? Místní občané.

Aplikace je určena pro sledování poloh spojů městských autobusů v Třebíči na mapovém podkladu s možností filtrování podle čísla linek. U spoje lze zobrazit fotografii vozidla, SPZ a aktuální zpoždění. Hlavní cílovou skupinou jsou místní občané, kteří denně dojíždí do práce. Právě jim má aplikace usnadnit přístup k informacím o výlukách a odjezdech.

Aktuální informace? Ano, 24/7

V mapě jsou zakreslené zastávky s proklikem na výpis nejbližších odjezdů spojů včetně aktuálního zpoždění. U zastávek jsou uvedené praktické informace o jejich vybavení chytrou lavičkou, přístřeškem atd.

Mapa dále obsahuje aktuální mimořádnosti – tj. výluky veřejné dopravy a různá dopravní omezení na cestách. Cestující tak získává kompletní přehled o dopravní situaci ve městě.

Pomocí QR kódů lze okamžitě zobrazit odjezdy ze zastávky, na které se cestující nachází.

Díky push notifikacím se o nově platných výlukách dozví téměř okamžitě.

Podpora cestovního ruchu?

Pro turisty je k dispozici seznam turisticky významných míst ve městě s referencí na nejbližší zastávku a čísla linek, které ji obsluhují. Snadno se lze prokliknout k časům odjezdu.

Vlastní správa dat

Odboru dopravy jsme dodali zabezpečenou webovou administraci, která nabízí správu veškerého datového obsahu a monitoring stavu systému – zejména stav propojení na dva externí informační systémy, ze kterých jsou získávány data (1) o poloze a (2) o aktuálním zpoždění.

1000 + stažení a hodnocení **** 3,7 na Google Play

A co vaše městská doprava?

Dostávají se informace o polohách spojů a jejich zpoždění za zdi dispečerských pracovišť? Chcete svým občanům a ostatním cestujícím nabízet v jedné mobilní aplikaci všechny důležité informace k jejich přepravě? Tato aplikace může být jedním z kamenů chytrých řešení ve vašem městě (část smart city projektů).

Pro konzultaci nám napište na jindacek@smartgis.cz , nebo zavolejte na +420 774 152 093.

SmartGIS s.r.o.
Tovární 42A
779 00 Olomouc
IČO 27835421
DIČ CZ27835421

Společnost byla zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě v oddílu C, vložce číslo 43166.

© SmartGIS 2021

Created by MARTINSAVEL.COM

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.