Interaktivní plány a mapy

Interaktivní plány měly podpořit informovanost cestujících a vůbec cestování veřejnou dopravou. Postupně se staly standardem pro vizualizaci sítí zastávek a linek v České republice. Zadavately byly dopravní podniky, města a integrované dopravní systémy.

SmartGIS: kompletní realizace (návrh, design, programování, napojení na externí aplikace)
Technologie: Action Script, PHP, HTML, PostgreSQL

I. generace pro Brno a region Jihomoravského kraje

Před více než 10 lety jsme inspirovaní mapou linek pařížského metra vytvořili prototyp, o který projevil zájem brněnský dopravní podnik. Na pracovní schůzce jsme převzali knižní jízdní řády a hromadu vytištěných mapek, abychom je v Olomouci digitalizovali a oživili je v prostředí internetu.

Postupně jsme zpracovali plány celého integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Projekt získal ocenění Mapa roku v rámci veletrhu Kniha roku na pražském Výstavišti.

 

 

Webová prezentace PlányDopravy.cz

 

Plány časem získaly na popularitě a rozšiřovaly se na další města. Abychom projekt podpořili, vyrobili jsme webovou prezentaci s video návody a rozcestníkem. Toho času web splňoval nároky doby.
Návštěvnost interaktivních plánů dopravy měsíčně převyšovala hodnotu 20.000.

 

II. generace pro Pražskou integrovanou dopravu

Interaktivní plány II. generace se stávají aplikací, která nově dokáže zobrazovat veřejné mapové podklady a třeba data z městských kamerových systémů a dopravního dispečinku.

V mapách se nově objevují také informace o dopravních nehodách a uzavírkách získávaných z API Jednotného systému dopravních informací, který jsme napojili.

 

 

 

 

III. generace díky těsné integraci s vlastním vyhledávačem spojení

Další revoluce se stala v Českých Budějovicích, pro které jsme ve spolupráci s partnerskou firmou TT4T s.r.o. vyrobili interaktivní plány městské dopravy, které uměly vyhledávat spojení bez vazby na IDOS.cz a to nejen ze zastávky do zastávky, ale třeba z adresy do libovolného místa ve městě.

Byly to České Budějovice, které jako první v České republice dokázaly na mapě zobrazit trasu vyhledaného spojení.

 

 

A co vaše interaktivní mapa nebo plán?

Interaktivní mapy a plány mohou být jedním z vašich marketingových nástrojů nebo přímo místem prodeje produktů či služeb. Nabídněte takto virtuální prohlídky, online soutěže a jinou zábavu nebo prostě jen praktické informace v reálném čase.

Pro konzultaci nám napište na jindacek@smartgis.cz , nebo zavolejte na +420 774 152 093.

SmartGIS s.r.o.
Tovární 42A
779 00 Olomouc
IČO 27835421
DIČ CZ27835421

Společnost byla zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě v oddílu C, vložce číslo 43166.

© SmartGIS 2021

Created by MARTINSAVEL.COM

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.